PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285742}

Niania w Nowym Jorku

The Nanny Diaries
6,1 64 570
ocen
6,1 10 1 64570
5,1 7
ocen krytyków
Niania w Nowym Jorku
powrót do forum filmu Niania w Nowym Jorku

Film nie ma nic wspólnego z książką... Lektura w przeciwieństwie do filmu była zabawna i wzruszająca a przyjaźń Grayera z Nanny ( nie Annie!!) nie nastąpiła po tygodniu i wybrykach chłopca, jak to pokazano w filmie, ale była to długa droga poprzez wzajemne zrozumienie, samotnosc i desperacką potrzebę drugiej osoby. W filmie to były jakieś 3 sceny... 2/10

ocenił(a) film na 5
agata_k

Tak,zgadzam się. Książke uwielbiam, film był taki sobie. Wszystko bardzo skrócone i pokazane ogólnikowo. Daje 5/10 ze względu na Scarlett i Laure.

ocenił(a) film na 4
agata_k

Zgadzam się. Książka o niebo lepsza, chociaż muszę przyznać, że podczas czytania zakończenia, odniosłam wrażenie, że autorkom zabrakło pomysłu...
Film to marna podróbka, w ogóle zrobiona na odwal ;/

ocenił(a) film na 7
gilmore

Prawda,że książka lepsza-czytałam ją akurat jak moja 1,5-letnia kuzynka spała,dając mi chwilę spokoju ;) lekka,zabawna,pozwala odpocząć przy czytaniu.Film mnie nie powalił na kolana,ale też nie raził zbyt mocno.

agata_k

To mogl byc fantastyczny film,
gdyby reżyser dosłownie ni kopiował książki, a tylko skupil sie na portretach "psychicznych", szczególnie chłopca.
poza tym czekalam na ladne uchwycenie beznadziejnej sytuacji Nanny,
gdzie każdy wybór i tak obracał się przeciw niej.
Nanny jest b.inteligenta, a film tego nie pokazuje.

ocenił(a) film na 4
agata_k

i ja dolaczam sie do wspolnego twierdzenia, ze ksiazka lepsza, a film nijaki... wlasnie juz na poczatku zniechecila mnie scena, kiedy Nanny poznaje Grayera (przytula sie do niej), drugiego dnia jej nienawidzi,a trzeciego kocha :/

zawiodlam sie, ale daje 4 za gre Scarlett

ocenił(a) film na 3
agata_k

ja również się zgadzam - książka warta przeczytania, film okropny...

ocenił(a) film na 6
lenamlena

Książkę przeczytałam jednym tchem kilka lat temu i nie mogłam doczekać się filmu w kinie, a kiedy już się pojawił to byłam dosyć mocno rozczarowana. Film nie jest zły, ale spodziewałam się czegoś innego :)

ocenił(a) film na 6
_martyna

Zgadzam się. Film niezły ale poniżej oczekiwań.

agata_k

Specjalnie tydzień temu przeczytałam książkę, żeby zobaczyć, jak wypadnie film i też się zawiodłam. Chyba jedynie postaci były z książki, bo na pewno nie wydarzenia. Wszystko pokręcili. Mówiąc szczerze, Scarlett ani trochę nie pasowała mi do tej roli, zupełnie inaczej wyobrażałam sobie Nanny. Jedyne co mi się podobało to zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones