PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285742}

Niania w Nowym Jorku

The Nanny Diaries
6,1 64 557
ocen
6,1 10 1 64557
5,1 7
ocen krytyków
Niania w Nowym Jorku
powrót do forum filmu Niania w Nowym Jorku

Niestety scenarzyści i producent postawili na lekkie, familijne kino rozrywkowe rozdarte gdzieś pomiędzy słabą komedią a nieciekawą dramą, zaraz obok mdłego romansidła bazującego na powierzchowności jego bohaterów. Gdyby skupić się wyłącznie na ukazaniu zgubnego kultu konsumpcjonizmu, któremu ulegają przedstawiciele klasy wyższej i jego konsekwencjach w wychowaniu i dojrzewaniu emocjonalnym ich dzieci wraz z dokładnym określeniem roli niani w owym dojrzewaniu, film windowałabym bardzo wysoko. Wprawdzie kwestie te nie zostały w obrazie pominięte. Zostały po prostu bardzo spłycone. Scarlett Johansson, jak na muzę Allena, była fatalna - to chyba jeden z jej najgorszych filmów zaraz obok "Kobiety pragną bardziej". Nie sądziłam, że można aż tak sugestywnie dawać widzowi do zrozumienia, że "owy grymas został wymyślony przez reżysera, a aktor go tylko odtwarza";) Szkoda, bo akurat po niej spodziewałabym się więcej. Pozwalając sobie jeszcze na małą dygresję - ciemny kolor włosów absolutnie jej nie służy.
Nie miałam okazji przeczytać książki, ale jeżeli jest bardzo zbliżona do tego obrazu, nie mam zamiaru nadrabiać zaległości.

ocenił(a) film na 4
ScarlettOHara

Aż nie wierzyłem jak to czytałem. Po filmie pierwsze co mi przyszło właśnie do głowy to to o czym tu piszesz. Jak to się stało? I z tym ,że tak może myśleć dwoje ludzi i za to jak można stworzyć taki obraz dla widza?!?!?
pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
djrav77

Przed obejrzeniem filmu nastawiłam się właśnie na lekkie, familijne kino, ale podczas seansu (w tym kilku scen wziętych rodem z porządnego dramatu) doszłam do wniosku, że zmieniając nieco konwencję możnaby uczynić z tego obrazu bardzo ambitne kino.

ocenił(a) film na 6
ScarlettOHara

Szczerze Scarlett mi się tu podobała, bo to chyba pierwszy 'luźny' film z jej udziałem, który widziałam. Była naturalna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones